KARABAĞLAR BOSCH SERVİSİ 05447729242 – 08502123115

KARABAĞLAR BOSCH SERVİSİ 05447729242

İzmir Karabağlar Bosch Servis ekibimiz tüm tecrübeleri ile 7/24 hizmetinizde. Beyaz eşyalarınızda oluşan arızaları en kısa zamanda güvenilir ve sorunsuz bir şekilde gideriyorlar. Bize 05447729242 – 08502123115 numaralarından ulaşabilirsiniz.

BOSCH BULAŞIK MAKİNESİ ARIZALARI

Bosch Bulaşık Makinesi Neden Çalışmıyor?

Bulaşık makinelerinde yaşanan arızaların çözüm yolları, markadan markaya ve cihazdan cihaza farklılık gösterebilir. Bulaşık makinesi görünürde hiçbir sorun yokken çalışmadığında ilk olarak evdeki elektrik bağlantısının ve sigortanın kontrol edilmesi gerekir. Daha sonra bulaşık makinesinin fişinin takılı olduğu priz değiştirilebilir ya da bu prizde başka bir cihaz denenebilir. Bu sayede yaşadığınız sorunun elektrik bağlantılarıyla ilgili olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor

Bulaşık makineniz ışığı yandığı halde çalışmıyorsa makinenin elektronik beyninde ya da motorunda hasar söz konusu olabilir. Bu tip hasarların marka yetkili servisi tarafınca tespit ve tamir edilmesi gerekir. Böyle bir durumda cihazın fişini çekip yeniden takmayı ya da cihazı kapatıp birkaç dakika bekledikten sonra yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemler sorununuzu çözmediyse teknik destek almalısınız.

Bulaşık makineniz su almadığı için de çalışmıyor olabilir. “Bulaşık makinesi neden su almaz?” sorusunun birden fazla yanıtı vardır. Makinenin bağlı bulunduğu musluklar kapalı olabilir ya da makinenizin pompa motorunda, ventili olarak da adlandırılan su giriş valfinde veya emniyet sivricinde bir arıza yaşanabilir.

Bosch Bulaşık Makinesi Su Alıyor Ama Çalışmıyor

Bulaşık makineniz su aldığı halde çalışmıyorsa ana yıkama motorunda bir sıkışma ya da arıza söz konusu olabilir. Özellikle sık kullanılmayan bulaşık makinelerinde rastlanan bu problem, motordaki su keçelerinin kuruyarak motoru sıkıştırmasından kaynaklanır. Olası bir diğer arızaysa motorun yanmasıdır. Bulaşık makinesinin motorunun yanmasına neden olabilecek sebepler arasında voltaj ya da su kaçağı ve makineyi üst üste dinlendirmeden çalıştırmak bulunur.

Motor yandığında makinenin dijital kartı da yanabilir veya hasar görebilir. Bulaşık makinesinin beyni olarak görev gören dijital kart, hasar gördüğünde makine motoruna yıkama emri veremediği için arıza yaşanır. Bulaşık makinenizin su almasına rağmen çalışmamasının diğer sebepleri ise hortumun kıvrılması, su şebekesinden gelen basıncın çok düşük seviyede olması ya da hortum filtresinin tıkanması olabilir.

Bosch Bulaşık Makinesi Ses Çıkarıyor Ama Çalışmıyor

Bulaşık makineniz ses çıkardığı halde çalışmıyorsa dijital kartında bir hasar olabilir. Öte yandan makinenin iç aksamındaki bazı parçaların yerinden oynamış ya da hasar görmüş durumda olma olasılığı da söz konusudur. Makinenin program aygıtında, su seviye anahtarında, su şebekesinde ya da manyetik valfinde bir arıza olabilir. Ayrıca elektrikli su filtresinde ya da besleme hortumunda tıkanma yaşanabilir. Bu sorunları çözmek için teknik servis desteği almanız gerekir.

Bosch Bulaşık Makinesi Kurutmuyor

Bulaşık makineniz bulaşıklarınızı tamamen kurutmuyorsa öncelikle bulaşıkları doğru şekilde yerleştirdiğinizden ve su ya da hava sirkülasyonunu önleyen bulaşıklar olmadığından emin olmalısınız. Makinenizin maksimum yıkama ve kurutma performansını gösterebilmesi için her yıkamada parlatıcı kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü parlatıcılar, bulaşıkların üzerinde oluşturdukları tabaka sayesinde daha hızlı ve etkili kuruma sağlar. Böyle bir sorun yaşadığınızda bulaşık makinenizin parlatıcı haznesini kontrol edebilir, hazne boşalmışsa yeterli miktarda parlatıcı ekleyebilirsiniz.

BOSCH ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZALARI

Bosch Çamaşır Makinesi Su Almıyor

 • Şebeke musluğu kapalı olabilir. Musluk açılarak problem çözülür.
 • Su giriş hortumu bükülmüş olabilir. Su giriş hortumları kontrol edilerek hortumlar düzetilir.
 • Su giriş hortumu tıkalı olabilir. Su giriş hortumu filtreleri temizlenir.
 • Makinenin kapısı tam olarak kapalı olmayabilir. Makinenizin kapısını kapatınız.

Bosch Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

 • Boşaltma hortumu tıkanmış veya kıvrılmış olabilir. Boşaltma hortumu kontrol edilir. Tıkanmış ise temizlenir.
 • Pompa filtresi tıkalı olabilir. Pompa filtresini temizlenir.
 • Pompa motoru bozulmuş olabilir. Yenisi ile değiştirilir.

Bosch Çamaşır Makinesi Çok Gürültülü Çalışıyor

 • Tambur yatak rulmanları arızalı olabilir. Motor ile kasnak arasındaki kayış çıkarılarak, tambur el ile döndürülür, eğer gürültü yatak rulmanlarından geliyorsa yatak keçe ve rulmanları değiştirilir.
 • Tambur yatak gövdesi gevşemiş olabilir. Tambur yatağı kontrol edilir. Yatak cıvataları gevşemişse iyice sıkılır.
 • Yıkama motoru rulmanları arızalı olabilir. Motoru, motora kayış takılmadan çalıştırılır. Ses motor rulmanlarından geliyorsa motor rulmanları değiştirilir.
 • Kazan ile tambur arasına bir cisim kaçmış olabilir. Kaçan cismin dışarı çıkması sağlanır.
 • Rezistans yerinden çıkıp, tambura sürtüyor olabilir, ısıtıcı kontrol edilir ve yerinden çıkmışsa yerine takılır.
 • Amortisörler arızalı olabilir. Amortisörler kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir.

Bosch Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinden Su Kaçırıyor

 • Çamaşır makinesi giriş suyunun basıncı fazla olabilir, şebeke suyu muslukları kısılarak makinenin giriş suyu basıncı düşürülür.
 • Taşıyıcı ayaklar dengede olmayabilir, taşıyıcı ayaklar dengeye getirilir.
 • Deterjan çekmecesi yuvasına iyi oturmuyor veya çekmecede çatlak olabilir. Çekmece yerinden çıkarılır. Etrafı ve yuvası iyice temizlenir. Yerine takılır. Çatlak çekmece tamir edilir veya değiştirilir.

Bosch Çamaşır Makinesi Alttan Su Kaçırıyor

 • Giriş hortumları ve tahliye hortumları yerinden çıkmış veya patlamış ya da hortum bağlantı kelepçeleri gevşemiş olabilir. Hortumlar kontrol edilir. Çıkmış hortum varsa yerine takılır. Yırtık hortumlar değiştirilir.
 • Kapı körüklü contası delinmiş olabilir, Kapı körüklü conta kontrol edilir. Delinmişse değiştirilir.
 • Kazan zamanla delinmiş olabilir. Kazan zamanla veya herhangi bir nedenle delinmişse delik ya tamir edilir ya da kazan değiştirilir.
 • Rezistans yerinden oynamış olabilir. Rezistans kontrol edilir. Yerinden oynamış veya gevşemişe yerine sıkıca takılır.

KARABAĞLAR BOSCH SERVİSİ 05447729242

LİNKİMİZ: https://www.youtube.com/shorts/6fSa5hHgEuI
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ: http://destekteknikservis.com/iletisim/

WhatsApp Destek Hattı