KLİMA BAKIMI

https://destekteknikservis.com/wp-content/uploads/2021/05/WhatsApp-Video-2021-05-09-at-03.25.19.mp4

Bakımın Önemi ; 

Klima bakımları insan sağlığı için önemlidir.Klimanın kullanıldığı alanlarda gözle görülmeyen tozlar,parteküller klima önünde bulunan filtrelerden geçerek,zamanla evaparatör / kondenser (iç ünite) üzerine yapışarak recine halini almaktadır. İç ünite drenaj tavasında uzun süre kaldığındada lajyoner hastalığı olarak bilinen bakterinin oluşması için en uygun zemini hazırlar.Bu hastalık yüksek ateş ile ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.Şayet peryodik bakımları yapılması durumunda  bu durumun önüne geçilmekte ve cihazperformansı direkt etkilenmektedir.Hijyenik açıdan hem de cihazınızın ömrünün uzun olması açısından özel kimyasallar  ilaçlar ile firmamızca yapılmaktadır. Düzenli bir şekilde yılda bir kere uygulandığı zaman cihazların arızalanmamasının önüne geçilmesi için yüksek tedbir alınmış olur. Cihazınızın sorunsuz çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekir, aksi durumda; 

* Performansı düşer. 

* Enerji sarfiyatı %40 artar. 

* Hoş olmayan kokular gelir. 

* Kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır. Kısa vadede maliyetlerin artmasına neden olur.

*Klimanız ideal filtreleme yapamayacağından toz, partiküller ortamda kalır, pnömoni ve küf mantarları oluşur.Fibromiyalji,baş ağrısı,sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner gibi hastalıklara neden olur. 

* Drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur. Masraflı tadilatlara yol açar. 

* Elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur. 

Periyodik bakım cihazınızda daha az arıza daha az enerji tüketimi, optimum performans daha uzun ekipman ömrü daha iyi hava kalitesi ve konfor sağlamaktadır. 

KLİMA BAKIMLARINIZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ…

05447729242

WhatsApp Destek Hattı